Niespotykany wyczyn Phila Jonesa. Anglik może „poszczycić się” wyjątkową statystyką!

Z reguły ostatnie spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów dzielą się na dwa typy. Jeden z nich to mecze, w których dana drużyna lub oba kluby grają o wszystko. Drugi typ to rywalizacje, w których ekipa lub ekipy grają o przysłowiową pietruszkę. Taki mecz został rozegrany wczoraj w Walencji. Mimo braku większego zaangażowania ze strony „Czerwonych Diabłów”, kibice mogli zaobserwować bardzo niecodzienną sytuację. 

Głównym autorem wydarzenia był Phil Jones. 26-letni obrońca United w niefortunny sposób trafił do własnej bramki, kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej połowy. Ze względu na samobójczy gol Anglika, Valencia wyszła w 47. minucie spotkania na dwubramkowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1, gdyż pod koniec spotkania kontaktową bramkę strzelił Marcus Rashford.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Ostatni raz „Czerwone Diabły” strzeliły w Lidze Mistrzów bramkę samobójczą w 2011 roku. Autorem trafienia był nie kto inny, a sam… Phil Jones! Anglik zanotował niefortunne trafienie w starciu z Benfiką. W tym wypadku pech Jonesa również przełożył się na końcowy wynik spotkania. Manchester United zremisował wtedy na własnym stadionie z portugalskim zespołem 2-2.

Niesamowita statystyka

Jednak to nie wspominana statystyka powoduje, że Phil Jones może „poszczycić się” wyjątkowym osiągnieciem. Obrońca angielskiego zespołu strzelił dla klubu w Lidze Mistrzów i Premier League łącznie 4 bramki. Co ciekawe, Phil Jones ma taką samą liczbę goli… samobójczych dla „Czerwonych Diabłów” w LM i Premier League. By było jeszcze zabawniej, podział trafień samobójczych i właściwych jest taki sam. Anglik ma po dwie bramki w lidze oraz europejskich pucharach.

Wydaje się zatem, że defensor Manchesteru wyczerpał już limit pecha. Być może w końcu Phil będzie mógł cieszyć się z bramki strzelonej do właściwiej bramki. Ostatnie trafienie dla United, Jones zaliczył w sezonie 2013/2014.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

 

Komentarze

komentarzy