Niezniszczalny? Inaki Williams z niesamowitym rekordem!

Napięty terminarz spotkań w topowych ligach sprawia, iż wielu zawodników ma poważne problemy z  rozegraniem sezonu bez chociażby jednego urazu. Zanotowanie zatem występów we wszystkich ligowych potyczkach podczas jednej kampanii jest sporym wyczynem. Co dopiero, gdy mówimy o serii bez opuszczonego meczu, która trwa od kwietnia 2016 roku. Takim wyczynem może pochwalić się Inaki Williams, który w piątkowy wieczór wystąpił w 203. spotkaniu z rzędu w LaLiga.

Ostatni raz Inaki Williams opuścił ligowy mecz Athletiku Bilbao… 17 kwietnia 2016 roku. 27-latek nie mógł wystąpić w potyczce z Malagą w wyniku urazu uda. Od tego momentu, Inaki Williams nie opuścił żadnego! spotkania w LaLiga. Mowa zarówno o meczach od pierwszej minuty, jak również wejściach z ławki rezerwowych.

Nowy rekord

Podczas piątkowej rywalizacji z Alaves, która zakończyła się skromnym zwycięstwem zespołu z Bilbao, Inaki Williams rozegrał 203. mecz z rzędu w LaLiga.

Przed tym pojedynkiem Williams dzielił swój wynik z Larranagą, legendą Realu Sociedad. Trudno wyobrazić sobie, by w przyszłości wynik Inakiego Williamsa został jeszcze poprawiony.