Niko Kovac zostanie szkoleniowcem zespołu z Ligue 1!

Bardzo ciekawe informacje docierają do nas z Francji. Niko Kovac ma wrócić na ławkę trenerską, by objąć zespół z Ligue 1. Tą drużyną jest AS Monaco. Z funkcji szkoleniowca w ekipie z Księstwa ma zostać wkrótce zwolniony Robert Moreno.

Hiszpan przejął klub na początku stycznia tego roku. 42-latek nie do końca wpłynął na postawę piłkarzy, wygrywając zaledwie trzy z dziesięciu rozegranych spotkań w lidze. Nic dziwnego, że zarząd Monaco podjął decyzję, by przeprowadzić zmianę przed nowym sezonem.

Niko Kovac przejmie Monaco?

Według informacji L’Equipe, nowym szkoleniowcem AS Monaco zostanie Niko Kovac. Klub z Ligue 1 rzekomo doszedł już do porozumienia z byłym trenerem Bayernu w sprawie najważniejszych kwestii. Pozostały zatem tylko szczegóły.

Kovac pozytywnie rozpatruje rozpoczęcie przygody z francuską piłką. 48-latek od początku listopada ubiegłego roku pozostawał bez pracy.

Praca w Bayernie

W trakcie sezonu 2019/2020, Kovac dość szybko pożegnał się z „Bawarczykami”. Obie strony doszły do porozumienia, iż dalsza praca Chorwata w Monachium nie ma sensu. Kovac razem z Bayernem świętował mistrzostwo kraju, a także Puchar i Superpuchar Niemiec.

Komentarze

komentarzy