Nokaut na Estadio Santiago Bernabeu. Barcelona z hukiem wygrywa El Clasico!

Takiego wyniku raczej się nie spodziewaliśmy. Co prawda kilka argumentów przemawiało za „Dumą Katalonii”, ale niewielu typowało, że będziemy świadkami tak efektownego zwycięstwa Barcelony. Piłkarze Xaviego upokorzyli Real Madryt, wygrywając w „El Clasico” aż 4:0.

Po pierwszym gwizdku sędziego gracze „Dumy Katalonii” z minuty na minutę zyskiwali coraz większą przewagę. W 12. minucie powinno być 1:0, ale Aubameyang nie wykorzystał genialnej szansy, uderzając prosto w Courtois. Gabończyk szybko zrekompensował się swojej drużynie. Po niecałych dwóch kwadransach piłkarze Barcelony cieszyli się z pierwszego gola. Piłkę w pole karne „Królewskich” posłał Dembele, a futbolówkę w siatce umieścił Aubameyang.

Przebieg spotkania mógł być inny, gdyby kuriozalnie nie zachował się Vinicius. Brazylijczyk szukał jedenastki zamiast wykonać uderzenie, będąc sam na sam z ter Stegenem. Niewykorzystana szansa szybko się zemściła. W 38. minucie „Duma Katalonii” prowadziła 2:0. Ponownie asystą popisał się Dembele, a do siatki trafił Araujo.

Koncert „Dumy Katalonii”

Podopieczni Xaviego kontynuowali świetną grę również w drugiej połowie spotkania. Gospodarze nie mieli szans na żadną odpowiedź, gdyż Barcelona strzeliła gola na 3:0 w 47. minucie rywalizacji. Warto zaznaczyć, że chwilę wcześniej autor gola – Ferran Torres miał genialną szansę na zdobycie bramki, ale wykonał niecelny strzał.

W 53. minucie Barcelona prowadziła 4:0. Po raz drugi w tym meczu do siatki trafił Aubameyang. Gabończyk powinien skończyć ten mecz z hat-trickiem, ale 32-latek nie wykorzystał jeszcze jednej szansy. Ostatecznie „Duma Katalonii” może cieszyć się z efektownego zwycięstwa 4:0.

Real Madryt 0-4 Barcelona

0-1 Aubameyang 29′

0-2 Araujo 38′

0-3 Torres 47′

0-4 Aubameyang 53′