Normalności nigdy za długo – Józef Wojciechowski rywalem Bońka o fotel prezesa PZPN!

jozef-wojciechowski-z-laura-michnowicz_23706653

Pamiętacie, gdy prezesem PZPN-u był Grzegorz Lato, a trenerem kadry Franciszek Smuda? Wtedy cała Polska czekała na ich wypowiedzi oraz konferencje prasowe. Powód? Zawsze można było liczyć na złote myśli wypowiadane przez czołowe postacie polskiej piłki. I nagle, pod koniec września 2016 pojawiło się światełko w tunelu, że te czasy wrócą! Póki co kandydatem na prezesa związku zostaje Józef Wojciechowski, czyli chodząca kontrowersja.

Do kandydowania na prezesa związku potrzeba 15 rekomendacji ze strony klubów lub wojewódzkich związków. Jak informuje portal weszło.com wśród klubów, które poparły JW są przedstawiciele Ekstraklasy: Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Górnik Łęczna, Wisła Płock, Śląsk Wrocław, Korona Kielce, Wisła Kraków oraz kilku pierwszoligowców: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Znicz Pruszków, Wisła Puławy, Bytovia Bytów, Stal Mielec, Sandecja Nowy Sącz oraz Zagłębie Sosnowiec. Do całej czternastki dołączył Opolski Związek Piłki Nożnej, dzięki czemu były właściciel Polonii dostaje mandat ubiegania się o najważniejsze stanowisko w polskiej piłce nożnej! Jeszcze potrzebne było zaświadczenie o aktywnym działaniu na jakimkolwiek szczeblu piłkarskim i tutaj z pomocą przyszedł klub ze stolicy Podkarpacia:

Jakie są jego zasługi, ewentualnie kwalifikacje do zarządzania taką organizacją, jak PZPN? Np. wydawanie horrendalnych kwot na piłkarzy i trenerów, po czym zwalniał ich, niektórych kompletnie gnoił – vide. Daniel Kokosiński i klub Kokosa. Ustawianie składu z pominięciem trenera oraz wiele innych cudownych ruchów, dzięki którym Polonia Warszawa, po jego zniknięciu oraz oddaniu w ręce Ireneusza Króla, musi wracać na piłkarskie salony drogą wiodącą od IV ligi…

Aż strach pomyśleć, co by się stało po ewentualnym wyborze JW na prezesa. W Astanie Adam Nawałka dostałby może sms-a ze składem albo ze zmianami jakie ma zrobić. Odmowa? Kara, a może przykładne zwolnienie z roboty, żeby następcy i współpracownicy wiedzieli, kto jest kto!

Swoją drogą to zastanawiające, że facet, który stworzył gigantyczny biznes deweloperski i zarabiający na tym niemałe pieniądze nie jest w stanie pojąć, że w piłce nożnej samemu wszystkiego nie zrobi. Czyżby na budowach chodził osobiście do inżyniera i poprawiał jego ewentualne błędy? A może pokazywał robotnikom, w jaki sposób trzeba mieszać zaprawę?…

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy