Nowy kontrakt Hudsona-Odoia jest na dobrej drodze. Gigantyczne zarobki 18-latka!

Callum Hudson-Odoi

Tą sprawą żyją praktycznie wszyscy kibice Chelsea. Callum Hudson-Odoi zaimponował całemu otoczeniu „The Blues” podczas sezonu 2018/2019. Klub stara się namówić zawodnika na nowy kontrakt od kilku miesięcy. Jak informują angielskie media, zespół ze Stamford Bridge jest na dobrej drodze, by związać się z Anglikiem na dłużej!

O perturbacjach związanych z przyszłością Calluma na Stamford Bridge zaczęto dyskutować już w trakcie zimowego okna transferowego. Bayern skupił swoją uwagę na utalentowanym graczu „The Blues”. Sam zawodnik wyrażał zainteresowanie, by przenieść się do Monachium. Transakcję zablokowała jednak Chelsea, licząc na to, że 18-latek podpisze nowy kontrakt.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Zarząd klubu najprawdopodobniej będzie miał powody do świętowania. Jak informuje wiele angielskich źródeł, przedstawiciele Hudsona-Odoia usiądą do rozmów, by uzgodnić kwestię nowej umowy zawodnika. Jeśli Callum zwiąże się z „The Blues” na dłużej, jego zarobki wzrosną kilkukrotnie. Piłkarz ma bowiem zarabiać ponad 100 tys. funtów tygodniowo. Dodatkowo umowa ma zagwarantować wzrost pensji do 10 milionów funtów rocznie, jeżeli zawodnik zanotuje właściwy progres.

Co za tym idzie? Przy rzeczywistym wzroście wynagrodzenia do 10 milionów, tygodniówka 18-latka może wynosić.. około 190 tys. funtów. Oczywiście na tę chwilę nie wiemy na jakiej zasadzie miałaby wyglądać ta podwyżka. Być może zarobki zostałyby zwiększone po dwóch latach gry.

Cała sprawa zaczyna mocno drażnić samych kibiców. Callum Hudson-Odoi przez wiele miesięcy mógł liczyć na ogromne wsparcie ze strony sympatyków „The Blues”. Przedłużająca się telenowela związana z 18-latkiem irytuje już nie tylko zarząd. Kibice liczą na to, iż Anglik w końcu podejmie ostateczną decyzję, by zakończyć wszelkie spekulacje.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy