Nowy lider w wyścigu o Jadona Sancho?!

Niewielu piłkarzy na świecie tak skupia uwagę czołowych, europejskich zespołów, jak Jadon Sancho. Anglik rozgrywa kolejny, świetny sezon w barwach Borussii Dortmund. Nic dziwnego, że 19-latek jest przymierzany do zmiany klubu. Według ostatnich doniesień jednego z angielskich dziennikarzy, Chelsea wykonała poważny krok w kierunku sprowadzenia zawodnika.

W kontekście tego transferu, największymi faworytami w wyścigu określano Liverpool oraz Manchester United. Obie ekipy poważnie myślą nad transakcją związaną z Jadonem. Z tyłu tej stawki była Chelsea, która niedawno otrzymała pozwolenie na realizację transferów już w zimowym oknie. Niewielu dziennikarzy czy ekspertów przypuszczało, że „The Blues” będą w stanie poważnie rywalizować o zakontraktowanie tego piłkarza.

Jak informuje Duncan Wright, dziennikarz „The Sun”, Chelsea przygotowała konkretną ofertę za Sancho. Klub z Londynu jest w stanie wyłożyć 120 milionów funtów za 19-latka. Byłby to oczywiście rekord transferowy nie tylko „The Blues”, ale również całej ligi.

Źródło tej informacji, czyli „The Sun” może powodować wśród wielu kibiców sporą niechęć to odbierania wiadomości jako wiarygodną. Warto jednak skupić uwagę na tym, kto dokładnie informuje o poważnym zainteresowaniu ze strony Chelsea. Duncan Wright w przeszłości niejednokrotnie informował o ruchach transferowych zespołu ze Stamford Bridge. To właśnie ten dziennikarz jeszcze w listopadzie 2018 roku informował o transakcji związanej z Pulisicem. Zapewne w tym czasie, nikt nie wierzył, że Amerykanin trafi do Chelsea już na początku stycznia i zostanie wypożyczony do Borussii.

Wright trafił także z informacjami w sprawie transakcji związanych z Kepą, Kovacicem czy Sarrim. Wspominany dziennikarz donosił także o braku subordynacji ze strony Thibaut Courtois w trakcie transferu do Realu. Nie można zatem przejść obojętnie obok wiadomości Wrighta.

Komentarze

komentarzy