Nowy redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”. Kto otrzyma tę posadę?

W ostatnim czasie byliśmy świadkami wielu istotnych zmian w „Przeglądzie Sportowym”. We wrześniu 2019 roku pojawiła się informacja odnośnie Przemysława Rudzkiego, który zakończył pracę na stanowisku redaktora naczelnego gazety. Mimo iż, od tej wiadomości minęło sporo czasu, nadal nie poznaliśmy nazwiska następcy, a (były) główny faworyt jest przymierzany do innej pracy. Kto zatem zostanie kolejnym redaktorem naczelnym?

W mediach społecznościowych po ogłoszeniu zmian, pojawiła się fala pożegnań z „Przeglądem Sportowym” ze strony znanych dziennikarzy. Sugerowano, iż decyzje dotyczące masowego opuszczania PS były efektem planów, które snuto w kontekście nowego redaktora naczelnego. Do tej roli przymierzany był bowiem Michał Kołodziejczyk. Taki wybór rzekomo mógł nie spodobać się wielu osobom.

Najprawdopodobniej powód rozstań nie był wywołany dziennikarzem Wirtualnej Polski. Jak informowała na początku roku strona www.wirtualnemedia.pl, Michał Kołodziejczyk jest poważnym kandydatem na stanowisko szefa redakcji sportowej Canal+.

Tym samym, nie rozwiązuje się kwestia redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego”. Osobę powołaną do tego stanowiska powinniśmy poznać w najbliższych miesiącach, dlatego powoli powinna klarować się sytuacja w sprawie głównego kandydata.

Aktualnie, poważnym pretendentem do tej roli wydaje się Paweł Wołosik. Warto skupić się na imieniu, gdyż nie mówimy tutaj o bardziej medialnym z dwójki braci, czyli Piotrze. Paweł Wołosik obecnie pełni rolę zastępcy redaktora naczelnego PS. Nic dziwnego, że to właśnie on jest wymieniany jako jeden z faworytów do tego awansu.

Nie można oczywiście nadal wykluczyć Michała Kołodziejczyka, którego przejście do Canal+ nie jest potwierdzone. Bukmacher BETFAN w sprawie kandydatów wymienia także inne typy, jak Andrzej Grygierczyk, Łukasz Widuliński czy Edward Durda. Pojawiają się również zaskakujące nazwiska, jak Krzysztof Stanowski czy Mateusz Borek.

Komentarze

komentarzy