Nowy sezon, nowe stroje. Najciekawsze trykoty w Ekstraklasie

Przed startem rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy, niemal wszystkie kluby prezentują nowy sprzęt, w jakim występować będą zawodnicy najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wybraliśmy najciekawsze modele, które przykuły naszą uwagę.

Ciekawą propozycję nowych strojów zaprezentowała Lechia Gdańsk. Klub z Pomorza zdecydował się na wchodzącą coraz bardziej na rynek piłkarski markę New Balance. Komplet domowy przypomina trykot Celtiku Glasgow, ale trzeba przyznać, że prezentuje się całkiem nieźle. Drugi oraz trzeci strój Lechii ma jednolite barwy – czerwone oraz zielone. Ponadto nowym sponsorem na koszulkach będzie firma ETL.

636036627903108802

Nowe stroje zaprezentowało także Zagłębie Lubin. Firma Nike tym razem postawiła na biały kołnierzyk w serek oraz czarno-białe wykończenie rękawków. Głównym kolorem jest rzecz jasna pomarańczowy, który bardzo dobrze eksponuje logo największego sponsora klubu – KGHM Polska Miedź. Dodatkowym motywem na trykocie trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Ekstraklasy jest numer 70, który jest odniesieniem do 70-lecia klubu. Drugi oraz trzeci komplet to jednolite barwy czarne oraz białe.

Przechwytywanie

Na powrót do marki Zina zdecydowała się Pogoń Szczecin i przed sezonem zaprezentowała swoje nowe stroje właśnie tego producenta. Pierwszy to klasyczny granatowo-bordowy pasiak, natomiast drugi biały komplet na koszulce posiada również wstawki nawiązujące do stroju domowego. Bramkarze występować będą na zielono oraz żółto. Główny sponsor na koszulkach – podobnie jak w przypadku Zagłębia – pozostaje bez zmian.

pogon-szczecin-koszulki-stroje-2016-2017-iqdo9tjp

Na nową firmę dostarczającą sprzęt zdecydował się także Piast Gliwice, który w tym sezonie zaufał firmie Joma. Szerokie czerwono-niebieskie pasy na koszulkach domowych nikogo nie zaskakują, jednak żółta bluza bramkarza już nieco bardziej przykuwa uwagę. Górna część koszulki golkipera Gliwiczan wygląda jakby została pomazana czarnym markerem. Na plus także niezłe wkomponowanie logo nowego sponsora – firmy E-toto.

piast-gliwice-koszulki-stroje-2016-2017-iqdo9t4m

Lech Poznań pozostał przy firmie Nike i tym razem zdecydował się na koszulkę domową w zanikające ku górze biało-niebieskie pasy. Na lewym rękawku znalazło się miejsce dla pozostałych sponsorów, natomiast logo tego głównego – STS – świetnie komponuje się z całością trykotu.

Ciekawą inicjatywą wykazały się kluby z Białegostoku oraz Wrocławia. Ci pierwsi postanowili wybrać projekt koszulki, jaki przedstawią im kibice tego zespołu, natomiast fani Śląska Wrocław do wyboru mieli cztery rodzaje koszulek firmy Adidas. Ostatecznie wygrał wariant z biało-czerwonym pasem.

wybierz-koszulke-slaska

CnLwDzXWYAAAT4l.jpg large

Niestety inne kluby albo nie rzuciły nas na kolana nowymi strojami, jak na przykład Korona Kielce, albo w ogóle nie zmieniły designu – Legia Warszawa jest tutaj najlepszym przykładem. Nie wiemy jeszcze jak wyglądać będą nowe trykoty Wisły Kraków – na oficjalnej stronie klubu możemy przeczytać, że O kolejnych efektach współpracy tych dwóch uznanych piłkarskich marek kibice Wisły Kraków przekonają się już przy okazji pierwszego meczu Białej Gwiazdy na stadionie przy Reymonta.

Na koniec warto dodać, że w tym sezonie Ekstraklasy, wzorem angielskiej Premier League, ujednolicona została czcionka używana do nazw oraz numerów.

Komentarze

komentarzy