Nowy szkoleniowiec Realu Madryt i brudy z przeszłości. Bale oraz Ronaldo mogą nie być zachwyceni

Julen Lopetegui został nowym szkoleniowcem Realu Madryt
Julen Lopetegui został nowym szkoleniowcem Realu Madryt

Mianowanie na stanowisko trenera Realu Madryt Julena Lopeteguiego jest zaskakującym ruchem ze strony Florentino Pereza. W mediach na okrągło przewijały się kandydatury Mauricio Pochettino, Maurizio Sarriego czy Gutiego, a wybór ostatecznie padł na wciąż aktualnego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Czy to dobra decyzja „Królewskich”?

Były bramkarz Barcelony i Realu Madryt dość szybko pożegna się z narodową kadrą, prowadząc ją w zaledwie 20 spotkaniach. Taka decyzja jest o tyle dziwna, że 51-latek 22 maja przedłużył swoją umowę z hiszpańską federacją do 2020 roku. Po raz kolejny jednak potwierdziło się, że gdy puka drużyna z Santiago Bernabeu – mało kto potrafi się oprzeć.

Obecny czas będzie trudny dla obu stron. W krótkim oświadczeniu na oficjalnej stronie „Królewskich” czytamy, że Bask rozpocznie pracę w stolicy Hiszpanii dzień po finale mundialu. Decyzja Lopeteguiego bez wątpienia wpłynie na kadrę, a dziennikarze jak sępy będą drążyć temat jego przyszłej pracy.

W międzyczasie Real Madryt będzie zmuszony aż do połowy lipca poczekać na swojego nowego trenera, co w kontekście przygotowań do kolejnego sezonu jest nieco późnym terminem, jeśli chodzi o planowanie transferów i kształtowanie drużyny. Wciąż media spekulują na temat przyszłości Garetha Bale’a oraz Cristiano Ronaldo i to głównie rozwiązanie tych obydwu spraw będzie najważniejsze dla Hiszpana. Patrząc w przeszłość, obaj zawodnicy przed pierwszym spotkaniem z nowym trenerem nie będą zapewne w dobrych nastrojach. Lopetegui w 2015 roku zapytany o Walijczyka, stwierdził: – Zawodnicy Realu Madryt muszą dawać z siebie 100%. Jeśli tego nie robią, równie dobrze mogą opuścić klub. Taki gracz nie byłby mile widziany w moim zespole.

Z drugiej strony dziennikarze wyciągnęli także wypowiedź na temat najlepszego piłkarza świata. Jak się możemy spodziewać, nie padło tam nazwisko Ronaldo, tylko Leo Messiego. Mimo wszystko doskonale zdajemy sobie sprawę, że to tylko puste słowa, a zdanie trenerów zmienia się zależnie od punktu siedzenia.

Pod większą dyskusję od wspomnień z przeszłości poddaje się jego osiągnięcia w roli trenera. Lopetegui póki co zasłynął w piłce młodzieżowej, wygrywając z Hiszpanami EURO do lat 19 oraz 21. W swojej dotychczasowej karierze prowadził zaledwie jeden klub – FC Porto. W Portugalii nie podołał wyzwaniu i w połowie drugiego sezonu został zwolniony, nie odnosząc żadnego sukcesu. Jak będzie w Realu Madryt? Tego nie wie nikt. Mimo wszystko na ten moment więcej jest przeciwników, aniżeli zwolenników takiego rozwiązania. Czas oczywiście pokaże, kto miał w tym sporze rację.

Załóż konto w ETOTO i odbierz zakład bez ryzyka do kwoty 100 zł

Komentarze

komentarzy