Kolejny obrażalski do listy? „Rabiot popełnił ogromny błąd”

 

Adrien Rabiot, 23-letnia nadzieja francuskiej piłki, nie pojedzie do Rosji. Młody crack PSG, którego wielokrotnie łączyło się z największymi klubami w Europie nie znalazł wystarczającego uznania w oczach Didiera Deschampsa. Niestety nie obyło się bez zgrzytów.

Mistrzostwa świata, generująca największe emocje piłkarska impreza na świecie, tuż za pasem. Jak co cztery lata bywa, obejść smakiem musi się wielu świetnych piłkarzy, których reprezentacje nie awansowały na mundial. Są też jednak tacy, których kraje przepełnione są gwiazdami futbolu, a jak wiadomo nie dla każdego znajdzie się miejsce. Dopiero co oswoiliśmy się z aferą po pominięciu Sandro Wagnera przez Loewa i jego rezygnacją z gry w kadrze, a już mamy kolejnego pokrzywdzonego.

Wybór kadry wicemistrzów Europy wzbudził niemałe zaskoczenie, a wiele osób dziwiło się, dlaczego powołany jest zawodnik A, a nie B. Jednym z tych „B” był właśnie Rabiot, od którego Deschamps wolał m.in. N’Zonziego. Zamiast oczywistego – jakby się mogło wydawać – miejsca w kadrze, zawodnik PSG trafił na listę rezerwową, na której znaleźli się również m.in. Ben Yedder, Coman, Lacazette czy Martial. Taki stan rzeczy nie spodobał się 23-latkowi, który zareagował podobnie jak Wagner – buntem.

Rabiot w mailu wysłanym do federacji odmówił wyjazdu na zgrupowanie, zamiast tego wybierając wakacje. Takie zachowanie oczywiście odbije się na przyszłości pomocnika w kadrze, również na – być może – długo po rosyjskiej imprezie. Całej sytuacji nie omieszkał skomentować selekcjoner „Trójkolorowych”:

– Zadzwoniłem do niego by potwierdzić, że to e-mail od niego. Nie odpowiedział mi. (…) Oczywiście, byłem zaskoczony. Rozumiem rozczarowanie, ogromne rozczarowanie, ale obranie takiej pozycji… Mówimy o młodym graczu, który przez jakiś czas był w grupie francuskiej. Sam odłączył się od zespołu.

Ośmielam się mieć nadzieję, że decyzja taka jak ta pozwoli mu dojrzeć, zastanowić się. Jestem przekonany, że popełnił błąd, zajmując takie stanowisko.

Odmawia statusu rezerwowego, zgodnie z programem, ewentualnego powołania jako zastępcę, jeśli wystąpiłyby jakieś problemy. To jego decyzja, którą sam podjął – zakończył Deschamps.

Francja w grupie zmierzy się z Australią, Peru oraz Danią. Wizja ominięcia takiej imprezy dla nikogo nie jest miła, jednak kogoś musi dotyczyć i trzeba przyjąć ją z honorem i zrozumieniem. Tego jak widać brakuje niektórym zawodnikom. Czy jednak mimo wszystko można usprawiedliwiać Rabiota, biorąc pod uwagę jego niepodważalne umiejętności i piłkarską klasę?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy