Obrońca Sezonu Ekstraklasy zadebiutował w Hiszpanii po pięciu miesiącach

Obrońca Sezonu 2018/2019 ekstraklasy, Aleksandar Sedlar, po pięciu miesiącach zadebiutował w RCD Mallorca. Serb wystąpił w meczu z Sevillą, który zakończył się porażką 2:0 jego zespołu.

Aleksandar Sedlar był w poprzednim sezonie jedną z najważniejszych postaci Piasta Gliwice. Stoper wystąpił w 30 ligowych starciach, w których zanotował sześć trafień. Poza tym, swoją postawą w defensywie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Polski przez zespół Waldemara Fornalika. Ponadto, na Gali Ekstraklasy po zakończeniu rozgrywek, został wybrany Obrońcą Sezonu.

Po udanym sezonie, Serb nie podpisał nowego kontraktu z Piastem i na zasadzie wolnego transferu trafił do RCD Mallorca, beniaminka La Ligi. Od tamtej pory nie otrzymał jednak szansy na debiut w oficjalnych rozgrywkach w barwach klubu z Balearów. Co więcej, zaledwie czterokrotnie znalazł się w kadrze meczowej.

W spotkaniu z Valencią trener Vicente Moreno postanowił dać szansę gry zawodnikowi. Mimo że to drużyna z Andaluzji wygrała 2:0, Sedlar zaliczył przeciętny występ. Należy go jednak pochwalić za to, że wygrał większość pojedynków w powietrzu oraz kilkakrotnie skutecznie wybijał piłkę z okolic własnej bramki. W 84. minucie dostał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

Po osiemnastu meczach, RCD Mallorca zajmuje 17. miejsce w lidze, mając punkt przewagi nad strefą spadkową.

Komentarze

komentarzy