Odegaard zostanie w Sociedad. Co jednak z Hakimim?

Martin Odegaard ma za sobą bardzo udany sezon w Realu Sociedad. Pomocnik jest jednak jedynie wypożyczony z Realu Madryt, ale wszystko na to wskazuje, że Norweg pozostanie w San Sebastian na kolejny rok.

Odegaard zostanie w Sociedad

Odegaard podpisał kontrakt z „Los Blancos” w 2015 roku. Przez kilka lat musiał jednak dojrzeć, aby osiągnąć poziom La Liga. Robił to między innymi w Heerenveen i Vitesse. Kiedy jednak trafił już do La Liga, jego umiejętnościami zachwyca się niemal każdy fan hiszpańskiego futbolu.

Między innymi dlatego pojawiły się sugestie, że Zidane zechce zawodnika u siebie jako zmiennik dla Luki Modricia. Jednak prezes Realu Sociedad, Jokin Aperribay, podczas obecnego tygodnia potwierdził opcję przedłużenia wypożyczenia. Podobnie twierdzi szkoleniowiec klubu Imanol Alguacil.

= Jest to coś, o czym z nim nie rozmawiałem. Mimo to wiem, że z nami zostanie. Myślę, że Martin ma za sobą świetny rok. Tak jak zawsze  mu mówiłem – kluczowe były treningi. Wie, że jest w świetnym klubie, który daje mu dużo, podobnie jak on drużynie. Myślę, że jest tu bardzo szczęśliwy i na tyle podekscytowany, aby zostać na jeszcze jeden rok.

Odegaard zdobył cztery bramki i pięć asyst w 23 występach ligowych w tym sezonie.

Co z Hakimim?

Jak wygląda sytuacja Achrafa Hakimiego? Obecnie trudno cokolwiek przewidzieć. W ostatnich tygodniach jego agent przekonywał w mediach, że jego klient wróci na okres przygotowawczy do Madrytu. Tymczasem wypowiedź dyrektora BVB, Michaela Zorca, daje nieco inny wyraz tej sytuacji.

– Staramy się zapewnić to, aby wrócił do nas w przyszłym sezonie. Jest jednak jeszcze za wcześnie, aby o tym rozmawiać.

Komentarze

komentarzy