Odejście Shawa? No problem! Mourinho znalazł jego następcę

Luke Shaw nie ma łatwo z Jose Mourinho
Luke Shaw nie ma łatwo z Jose Mourinho

Przyszłość Luke’a Shawa na Old Trafford wydaję się coraz to bardziej niepewna. Anglik, pomimo dojścia do formy fizycznej po kontuzji, rozegrał w tym sezonie zaledwie siedem spotkań w Premier League. Dla 22-letniego defensora to stanowczo za mało i już latem najprawdopodobniej wychowanek Southampton opuści „Czerwone Diabły”.

Brak regularnej gry nie jest jedynym powodem, dla którego Shaw może opuścić United. Oczywiście mowa tutaj o negatywnych komentarzach Jose Mourinho w stronę zawodnika, które powtarzają się co jakiś czas. Portugalczyk w przeszłości wielokrotnie działał w ten sposób ze swoimi zawodnikami, co zwykle przynosiło oczekiwane rezultaty. Tym razem krytyka swojego podopiecznego za pomocą mediów nie działa i Shaw wydaję się być nią jeszcze bardziej przytłoczony.

Wszystkie znaki na niebie wskazują zatem, że Mourinho będzie potrzebował latem kolejnego lewego obrońcy. Niepewni swojej sytuacji w klubie są także Daley Blind oraz Matteo Darmian, którzy czasami występowali dla Portugalczyka w tej strefie boiska i już niebawem najprawdopodobniej opuszczą klub. Oznacza to, że jednym zawodnikiem na tę pozycję pozostanie Ashley Young, lecz Anglik tego lata skończy już 33 lata, co może wymusić na United transfer kolejnego zawodnika.

Według doniesień francuskiego RMC Sport, faworytem Mourinho jest Faouzi Ghoulam z Napoli. 27-latek od listopada zeszłego roku leczy kontuzję kolana, ale już w tym tygodniu ma rozpocząć treningi wraz z zespołem. Algierczyk w swoim kontrakcie nie ma zapisanej klauzuli wykupu, a podpisany niedawno kontrakt do 2022 roku może utrudnić negocjacje dla „Czerwonych Diabłów”.

Neapolitańczycy rzadko kiedy sprzedają swoich najlepszych graczy, głównie oczekując za nich wysokich kwot. Przed odniesioną kontuzją, Ghoulam był podstawowym obrońcą w talii Maurizio Sarriego i wydaję się, że po powrocie do zdrowia 59-letni szkoleniowiec przywróci go do pierwszego składu. Jaką zatem cenę zażądają władze włoskiego klubu? Według informacji RMC będzie to ponad 30 milionów funtów.

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy