Odmieniony Manchester United. Jak drużyna poprawiła się od momentu zwolnienia Mourinho?

Żaden z piłkarzy Manchesteru United oczywiście nie przyzna się, że grał „na zwolnienie” Jose Mourinho. Jednak obecne wyniki „Czerwonych Diabłów” mogą jasno na to wskazywać. 

Idealnym tego przykładem jest oczywiście Paul Pogba. Francuz w trzech ostatnich spotkaniach pod przywództwem Solskjaera zdobył 4 bramki i zanotował 3 asysty. Progres zanotował jednak cały zespół. Nawet norweski szkoleniowiec prawdopodobnie nie pomyślał, że jego pierwsze trzy mecze pójdą tak dobrze.

45-latek po powrocie do klubu powiedział, że chce przywrócić ofensywny styl gry, z jakiego ten klub był sławny przed wieloma laty. Pod jego kierownictwem do tej pory zawodnicy United strzelali średnio cztery gole na mecz, podczas gdy w tym sezonie za Mourinho ta średnia wynosiła 1,7. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to zaledwie początek i spotkania z ligowymi średniakami, ale mimo wszystko robi to wrażenie. Podobnie jak inne statystyki:

STATYSTYKA (na mecz)  SOLSKJAER MOURINHO
Bramki zdobyte 4 1.7
Bramki stracone 1 1.7
Liczba strzałów na bramkę rywali 14.7 12.7
Strzały celne 9 6
Strzały rywali na własną bramkę 8.7 13.9
Celne strzały rywali na własną bramkę 2.7 5.2
Posiadanie piłki 67.6 53.2
Podania 652.7 496.2
Celność podań 86.9% 81.9%

Największy progres jest widoczny w posiadaniu piłki, co przekłada się na liczbę podań. Korzysta na tym głównie wspomniany Pogba, który za Solskjaera notuje także o wiele więcej przechwytów piłek aniżeli za Mourinho.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy