„Odrzuciłem oferty z Anglii” – o tym jak Buffon dał kosza Fergusonowi

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon łącznie przez 17 lat strzegł bramki Juventusu. Przez te wszystkie sezony włoski golkiper zapewne wielokrotnie odrzucał oferty największych klubów Europy. Przed starciem z Manchesterem United, 41-latek zdradza, że pojawiły się także propozycje gry w Anglii. Co ciekawe – obie od ekip z Manchesteru.

– Kiedy byłem jeszcze młodym dzieciakiem i występowałem dla Parmy, Sir Alex Ferguson śledził mnie uważnie przez dwa lub trzy lata. Na moich meczach zawsze pojawiali się skauci, którzy mnie obserwowali. Wtedy jednak Parma była moim światem, a ja nie chciałem z niego wychodzić.

– Później miałem świetną ofertę z Manchesteru City, kiedy zaczęli budować swój zespół. Chcieli, abym został ich pierwszym dużym transferem, ale postanowiłem zostać w Juventusie.

Buffon opuścił Turyn latem 2018 roku, aby od nowego sezonu reprezentować barwy PSG. Pomimo dość bogatej kariery na krajowym podwórku oraz zdobytego złota podczas mundialu w 2006 roku, „Gigi” nadal nie może pochwalić się zwycięstwem w Champions League.

To głównie ten powód trzyma go jeszcze przy piłkarskim życiu. Czy doświadczony bramkarz dopnie swego podczas obecnej kampanii? Patrząc na formę Paryżan w tym sezonie – istnieje na to spora szansa.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy