Szalona ofensywa transferowa Evertonu. Dwóch nowych piłkarzy na Goodison Park!

Kluby z Premier League mają to do siebie, że letnie zakupy starają się zrealizować jak najszybciej. Manchester United już pozyskał Victora Lindelofa, Arsenal zakontraktował Seada Kolašinaca, a Manchester City zakupił Bernardo Silvę i Edersona. W tej klasyfikacji odstawać nie chce Everton. Zespół z Goodison Park już zakupił dwóch piłkarzy, a transfer trzeciego według mediów jest już na finiszu.

Bez wątpienia wczorajszy dzień był dla klubu z miasta Beatlesów bardzo pracowity. Potwierdziły się bowiem plotki transferowe na temat Jordana Pickforda. Były już piłkarz Sunderlandu od przyszłego sezonu będzie występował w niebieskiej części Liverpoolu. Everton bez wątpienia musiał głęboko sięgnąć do kieszeni. Młody bramkarz kosztował klub 25 milionów funtów. Do tego dojść może kolejne pięć milionów, które związane są z osiągnięciami indywidualnymi oraz klubu. Tym samym „The Toffees” pobili swój rekord transferowy. Wcześniej należał on do Romelu Lukaku, który w 2014 roku przeszedł z Chelsea za kwotę 28 milionów funtów.

Wraz z przejściem młodego bramkarza pojawiła się fala dyskusji na temat kwoty, jaką Everton zapłacił Sunderlandowi. Niektórzy przecierali oczy ze zdumienia, mając na uwadze fakt, że Pickford stał się 3. najdroższym bramkarzem w historii. Inni natomiast dostrzegają ogromny talent u bramkarza. Trzeba również pamiętać, że Jordan jest Anglikiem, a cena za rodzimych piłkarzy jest przeważnie wygórowana.

Co ciekawe, Everton bardzo nalegał na ten transfer i nie chciał długo zwlekać. Jordan przebywa obecnie z kadrą w Polsce, oczekując na rozpoczynające się dzisiaj mistrzostwa Europy U-21. W związku z tym, testy medyczne zostały przeprowadzone w naszym kraju.

„The Toffees” długo nie czekali z ogłoszeniem kolejnego transferu. Kilka godzin później klub potwierdził zakontraktowanie piłkarza Ajaxu – Davy’ego Klaasena. Ofensywny zawodnik holenderskiego zespołu przyszedł na Goodison Park za kwotę 23,5 miliona funtów i związał się pięcioletnim kontraktem. Mimo młodego wieku Davy był kapitanem swojego zespołu przez dwa lata. Rozegrał w Amsterdamie 163 spotkania, strzelając w nich 49 bramek.

Szybkie zakontraktowanie tych dwóch piłkarzy nie oznacza, że Everton biernie będzie się przyglądał sytuacji na rynku transferowym. Już na dniach może zostać zaprezentowany kolejny zawodnik. Według „Liverpool Echo” M’Baye Niang już pojawił się w Anglii, gdzie ma przejść testy medyczne. Sam transfer ma kosztować „The Toffees” 16 milionów.

Jeśli transfer piłkarza Milanu doszedłby do skutku, Everton wydałby w czerwcu blisko 70 milionów funtów. Według niektórych taka ofensywa na rynku transferowym może być spowodowana transferem Romelu Lukaku do Chelsea.

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

 

Komentarze

komentarzy