Oferta życia dla Bale’a? Walijczyk otrzymał propozycję nie do odrzucenia

Gareth Bale
Gareth Bale

Po wczorajszym oświadczeniu Zinedine’a Zidane’a, sytuacja Garetha Bale’a jest już dostatecznie jasna, Piłkarz tego lata najprawdopodobniej opuści Madryt. Do jakiego klubu ostatecznie trafi 30-latek? Wszystko póki co wskazuje na jeden kierunek: Chiny.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Z punktu widzenia finansowego – dla samego zawodnika najlepsza opcją z pewnością byłyby przenosiny do Azji. Od wczoraj angielscy dziennikarze przekazują informację o gigantycznych ofertach z tamtejszych klubów. Zgodnie z doniesieniami Matta Lawa z „The Telegraph”, najpoważniejszym kandydatem wydaje się Beijing Guoan.

Drużyna z Pekinu jest w stanie zaoferować piłkarzowi tygodniówkę na poziomie 600 tysięcy funtów. Agent zawodnika, Jonathan Barnett, potwierdził wczoraj, że nowy klub jego klienta może być pewnego rodzaju zaskoczeniem.

Guoan nie jest jedynym zespołem zainteresowanym reprezentantem Walii, ale jest jednym z nielicznych, którzy mogą być w stanie sprostać wymaganiom zawodnika. Są oni bowiem uważani za jeden z najbogatszych klubów w Chinach, co wcześniej udowodnił dokonując zakupu Cedrica Bakambu z Villarreal za ponad 35 milionów funtów. Sam Kongijczyk z kolei pobiera uposażenie na poziomie 300 tysięcy funtów tygodniowo. Co ciekawe, przedstawicielem napastnika jest Stellar Group, która także zarządza interesami Bale’a.

Nadal jednak nie wiadomo, czy gracz Realu Madryt wyraża chęć na przenosiny do Chin. W grę wchodzi oczywiście także transfer do Tottenhamu (oczywiście biorąc pod uwagę o wiele mniejsze zarobki) oraz PSG. Przedstawiciele zajmujący się odejściem Neymara z PSG podobno zbadali możliwość zawarcia transakcji wymiany, która doprowadziłaby Brazylijczyka do Realu.

Okno transferowe w Chinach zamyka się 31 lipca, co oznacza, że ​​Guoan ma mniej niż 10 dni na sfinalizowanie tej transakcji. Wcześniej drużyna prowadzona przez Rogera Schmidta zaoferowała potężny kontrakt Willianowi, ale Brazylijczyk ostatecznie odrzucił tą lukratywną ofertę.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy