Oficjalnie: Antonio Conte odszedł z Interu!

Jeszcze kilka dni temu taki obrót spraw wydawał się nierealny. Antonio Conte razem z Interem sięgnął po upragnione Scudetto. Bardzo niepewna sytuacja finansowa mediolańskiej ekipy sprawiła, iż włoski szkoleniowiec podjął decyzję o odejściu. Obie strony osiągnęły wspólne porozumienie.

Po wielkim osiągnięciu, jakim było bez wątpienia mistrzostwo Włoch, Antonio Conte z pewnością liczył na odpowiednie wsparcie finansowe w trakcie letniego okna. Włoch zderzył się jednak z brutalną rzeczywistością. Zarząd klubu musiał oznajmić szkoleniowcowi, iż Inter potrzebuje sprzedać przynajmniej jednego kluczowego zawodnika. Conte nie wyobrażał sobie takiego obrotu spraw.

Conte odchodzi z Interu

Bardzo szybko obie strony osiągnęły porozumienie. W środowy wieczór Inter poinformował za pośrednictwem swoich mediów, iż Conte odchodzi z Mediolanu za porozumieniem stron. Klub podziękował włoskiemu szkoleniowcowi za pracę w zespole, a także mistrzostwo Włoch.

Na ten moment głównym faworytem do objęcia funkcji trenera Interu jest Simone Inzaghi, który do tej pory prowadził Lazio.