Oficjalnie: Antonio Rudiger opuszcza Chelsea

Koniec spekulacji. Po pięciu latach pobytu na Stamford Bridge, Antonio Rudiger opuszcza Chelsea. Tym samym londyński klub traci kluczowego defensora, który w dużym stopniu przyczynił się do zeszłorocznego sukcesu w postaci triumfu w Lidze Mistrzów.

Antonio Rudiger trafił do Chelsea w lipcu 2017 roku z Romy. Początki niemieckiego defensora w Premier League nie były łatwe, choć środkowy obrońca pełnił ważną rolę u Antonio Conte. Sytuacja Rudigera mocno się pogorszyła w trakcie drugiego sezonu Franka Lamparda. Wydawało się, że 29-latek opuści Chelsea na rzecz Tottenhamu.

Ostatecznie Rudiger został w klubie, a gdy drużynę przejął Thomas Tuchel, reprezentant Niemiec wrócił do wyjściowego składu i stał się liderem zespołu, odgrywając kluczową rolę przy triumfie w Lidze Mistrzów.

Antonio Rudiger opuszcza Chelsea

W związku z tym, iż kontrakt niemieckiego piłkarza obowiązuje tylko do końca czerwca tego roku, Antonio Rudiger kończy swoją przygodę z londyńskim klubem. Defensor pożegnał się z kibicami za pośrednictwem specjalnego wpisu – Chelsea zawsze będzie w moim sercu. Londyn zawsze będzie moim domem. Przyjechałem tu sam, a teraz mam żonę i dwójkę wspaniałych dzieci. Zyskałem również przyjaciela na całe życie – Mateo Kovacicia. Wygrałem Puchar Anglii, Ligę Europy, no i oczywiście Ligę Mistrzów. Mam setki wspomnień, które zostaną ze mną na zawsze.

Rudiger ujawnił również przebieg negocjacji, a raczej jego brak, w kontekście nowej umowy z Chelsea –  Moje negocjacje w sprawie umowy mocno się pokomplikowały jesienią ubiegłego roku. Biznes to biznes, ale kiedy nie słyszysz żadnych wiadomości z klubu od sierpnia do stycznia, sytuacja po prostu się komplikuje. Po pierwszej ofercie była długa cisza.

Według doniesień mediów, Rudiger podpisze kontrakt z Realem Madryt.

Komentarze

komentarzy