Oficjalnie: Carlo Ancelotti trenerem Realu Madryt!

Stało się. Real Madryt ogłosił nazwisko nowego trenera. Dość niespodziewanie stery w ekipie „Królewskich” przejmuje Carlo Ancelotti. Doświadczony szkoleniowiec prowadził zespół ze stolicy Hiszpanii w latach 2013-2015.

Gdy w mediach pojawił się temat odejścia Zidane’a, głównym kandydatem na stanowisko trenera był Massimiliano Allegri. Juventus szybko zaczął działać w kontekście ponownego zatrudnienia 53-latka i tym samym Allegri trafił do Turynu. Dziennikarze sugerowali, iż możliwymi opcjami dla „Królewskich” będą Mauricio Pochettino oraz Anotnio Conte. Ostatecznie żaden z nich nie trafił do Madrytu.

Carlo Ancelotti wraca do Realu!

Zespół będzie prowadzić Carlo Ancelotti. Tym samym włoski szkoleniowiec powraca do stolicy Hiszpanii po sześciu latach. Włoch prowadził Real od 2013 do 2015 roku, wygrywając z drużyną Ligę Mistrzów czy Puchar Hiszpanii. Ostatnim zespołem 61-latka był Everton, z którym Ancelotti pożegnał się mimo obowiązującej umowy.

Jak informuje Fabrizio Romano, Carlo Ancelotti podpisał kontrakt do 2024 roku i będzie zarabiać 6 milionów euro za sezon.

Komentarze

komentarzy