Oficjalnie: David Alaba zawodnikiem Realu Madryt!

Wielka przeprowadzka stała się faktem. Real Madryt poinformował w piątek, iż David Alaba został zawodnikiem „Królewskich”. Uniwersalny defensor przez wiele lat reprezentował barwy Bayernu. 28-latek pożegnał się z niemiecką ekipą, by podpisać kontrakt z Realem.

Już jakiś czas temu Alaba zdradził swoją decyzję dotyczącą zmiany klubu. Austriak nie mógł dojść do porozumienia z Bayernem w sprawie nowej umowy. Tym sposobem 28-letni obrońca został wolnym zawodnikiem, gdyż jego kontrakt obowiązywał tylko do końca sezonu 2020/2021.

David Alaba zawodnikiem Realu Madryt

Od początku spekulacji faworytem w wyścigu o Austriaka był Real Madryt. Wielu dziennikarzy było przekonanych, że David Alaba prędzej czy później zostanie piłkarzem „Królewskich”. Klub ze stolicy Hiszpanii poinformował w piątek, iż podpisał kontrakt z defensorem.

Jak twierdzi Fabrizio Romano, David Alaba związał się z klubem do 2026 roku i będzie inkasować w Realu 12 milionów euro rocznie. To kwota już po opodatkowaniu. Tym samym Austriak zostaje jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy „Królewskich”.