Oficjalnie: Emiliano Buendia zostanie zawodnikiem Aston Villi!

Niezwykle ciekawy transfer ustaliła Aston Villa. Zespół z Birmingham doszedł do porozumienia w kwestii sprowadzenia zawodnika Norwich. Tym piłkarzem jest Emiliano Buendia. Już wkrótce Argentyńczyk ma przejść testy medyczne i podpisać kontrakt. Oba kluby poinformowały o transferze!

Emiliano Buendia ma za sobą genialny sezon w Championship. 24-latek strzelił 15 goli oraz zanotował 17 asyst w 39 ligowych występach, przyczyniając się w znacznym stopniu do awansu swojego klubu. Świetna postawa Argentyńczyka sprawiła, iż zespół Norwich miał niewielkie szanse na zatrzymanie ofensywnego gracza w drużynie. W szczególności, że zainteresowanie 24-latkiem było spore.

Buendia zostanie zawodnikiem Aston Villi!

Wyścig o Argentyńczyka wygrała Aston Villa, która oficjalnie poinformowała w poniedziałek, iż ustalone zostały już warunki transferu Argentyńczyka.

Ze względu na pobyt 24-latka na zgrupowaniu, testy medyczne zostaną zrealizowane w późniejszym czasie. Jak twierdzi m.in. Fabrizio Romano, Buendia podpisze kontrakt do 2026 roku. Z kolei Norwich zarobi na transferze 34 miliony euro plus bonusy.

Komentarze

komentarzy