Oficjalnie: Gareth Bale żegna się z Realem Madryt

Gareth Bale
Gareth Bale

Po prawie dziewięciu latach od transferu z Tottenhamu do Realu Madryt, Gareth Bale żegna się z ekipą „Królewskich”. Walijczyk napisał specjalną wiadomość, w której podziękował madryckiej drużynie za pobyt w stolicy Hiszpanii.

Bale trafił do Realu Madryt w 2013 roku za rekordowe wtedy 101 milionów euro. Początki Walijczyka w Hiszpanii były bardzo udane. Sytuacja powoli ulegała zmianie w trakcie sezonu 2016/2017, gdy Gareth Bale zaczął zmagać się z problemami zdrowotnymi, które nie opuszczały 32-latka przez kilka kampanii.

Bale żegna się z Realem Madryt

W związku z tym, iż wpływ Bale’a na ostatnie wyniki „Królewskich” był marginalny, a jego kontrakt obowiązuje tylko do końca czerwca 2022 roku, Walijczyk po dziewięciu latach opuszcza Real. W specjalnym wpisie Gareth Bale pożegnał się z klubem – Piszę tę wiadomość, aby podziękować wszystkim moim kolegom z zespołu, zarówno tym obecnym, jak i byłym. Dziękuje również szkoleniowcom, całemu personelowi i oczywiście kibicom, którzy mnie wspierali.

Przyjechałem tu 9 lat temu jako młody człowiek, który chciał zrealizować swoje marzenie o grze w Realu Madryt. Nosić nieskazitelnie biały strój, wyjątkowy herb na piersi i grać na Santiago Bernabeu, by zdobywać tytułu i być częścią tego zespołu. Mogę teraz szczerze powiedzieć, że marzenie stało się rzeczywistością. Bycie częścią historii tego klubu i osiągnięcie tego, co udało nam się zdobyć, kiedy byłem zawodnikiem Realu Madryt, było niesamowitym doświadczeniem i nigdy tego nie zapomnę.

Chciałbym również podziękować prezydentowi Florentino Perezowi, Jose Angelowi Sanchezowi i zarządowi za umożliwienie mi gry dla tego klubu. Razem udało nam się stworzyć kilka momentów, które na zawsze pozostaną w historii tego klubu i piłki nożnej. To był zaszczyt. Dziękuje.

Gareth Bale rozegrał dla Realu Madryt łącznie 258 meczów, zdobywając 106 bramek oraz zaliczając 67 asyst.

Komentarze

komentarzy