Oficjalnie: Ibrahima Konate zawodnikiem Liverpoolu!

Liverpool dokonał pierwszego letniego wzmocnienia. Zespół z Anfield zasilił defensor RB Lipsk – Ibrahima Konate. Francuski defensor podpisał długoterminowy kontrakt z „The Reds”, który będzie obowiązywać od 1 lipca. 

Podczas kampanii 2020/2021, zespół Juergena Kloppa miał ogromne problemy ze środkiem defensywy. Z tego też powodu w trakcie zimowego okna do drużyny dołączyło dwóch stoperów – Ben Davies oraz Ozan Kabak. Trudno spodziewać się, by Anglik zaczął odgrywać kluczową rolę w następnym sezonie, natomiast turecki piłkarz opuści Liverpool w wyniku zakończenia półrocznego wypożyczenia.

Ibrahima Konate

Ekipa z Anfield potrzebowała zatem nowego defensora. Wybór padł na piłkarza RB Lipsk. Tym zawodnikiem jest Ibrahima Konate, który posiadał w swoim kontrakcie klauzulę wykupu w wysokości 36 milionów funtów. Liverpool postanowił skorzystać z okazji i ustalił warunki transferu.

W takich słowach na temat transferu wypowiedział się sam zawodnik – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do tak wielkiego klubu jak Liverpoolu. To naprawdę ekscytujący moment dla mnie i mojej rodziny. Nie mogę się doczekać spotkania z moimi nowymi kolegami z zespołu. W tej chwili skupiam się na mistrzostwach Europy U-21, ale po tym turnieju wiem, że dołączę do jednej z najlepszych drużyn na świecie i to daje mi wspaniałe uczucie.