Oficjalnie: Jacek Magiera został trenerem Śląska Wrocław!

fot. http://slaskwroclaw.pl

Duża zmiana na polskim rynku trenerskim. Śląsk Wrocław ma bowiem nowego szkoleniowca. Jest nim Jacek Magiera, który ostatnio prowadził młodzieżową kadrę reprezentacji Polski. 44-letni trener związał się z wrocławskim klubem do 2023 roku. 

Od początku rundy wiosennej Śląsk Wrocław spisuje się poniżej oczekiwań. Wystarczy powiedzieć, że zespół zdobył zaledwie siedem punktów w ośmiu spotkaniach, notując tylko jedno zwycięstwo, cztery remisy i trzy porażki. Nic dziwnego, że zarząd klubu podjął decyzje o zmianie szkoleniowca.

Jacek Magiera nowym trenerem Śląska!

W szczególności, że na rynku dostępny był Jacek Magiera. Już jakiś czas temu PZPN poinformował o zakończeniu pracy 44-latka z młodzieżową kadrą. Szkoleniowiec poszukiwał bowiem pracy na pełnych obrotach, a reprezentacja U-19 nie mogła tego trenerowi dostarczyć. Tym samym Jacek Magiera opuścił kadrę za porozumieniem stron.

Teraz na szkoleniowca czeka duże wyzwanie. Były trener m.in. Legii Warszawa musi odbudować zespół, który od kilku tygodni rozczarowuje. Aktualnie Śląsk Wrocław zajmuje siódme miejsce w PKO BP Ekstraklasie ze stratą siedmiu oczek do trzeciego Rakowa.