Oficjalnie: Jakub Moder już w styczniu trafi do Brighton!

Już z początkiem przyszłego roku sympatycy Premier League będą mogli obserwować Jakuba Modera na angielskich boiskach. Zespół Brighton & Hove Albion podjął decyzję, by sprowadzić pomocnika do klubu w połowie sezonu, skracając tym samym wypożyczenie 21-latka do Lecha.

Jakub Moder został zawodnikiem Brighton podczas letniego okna transferowego. Kluby doszły jednak do porozumienia, by środkowy pomocnik spędził przynajmniej połowę sezonu 2020/2021 w Lechu. W umowie znalazł się bowiem zapis, który pozwalał Brighton sprowadzić Polaka w trakcie sezonu.

Moder przenosi się do Brighton

Ekipa „Mew” zdecydowała się skorzystać z tej opcji. Oznacza to, iż Lech zarobi dodatkowe pieniądze z tytułu transferu Modera. Wcześniej angielski zespół zapłacił drużynie z Poznania 11 milionów euro.

W specjalnym komunikacie Brighton tłumaczy decyzję o sprowadzeniu Modera już w styczniu – Jakub spędził kilka naprawdę dobrych miesięcy w Poznaniu, grając w czołowych europejskich rozgrywkach, a także debiutując w dorosłej kadrze. Zawsze braliśmy pod uwagę opcję sprowadzenia Modera już w połowie sezonu. Chcemy przyjrzeć się, co może nam zaoferować. Wierzymy, że może mieć wpływ na pierwszą drużynę – oznajmił Graham Potter, szkoleniowiec Brighton.

 

Komentarze

komentarzy