Oficjalnie: Jose Mourinho zostanie trenerem AS Romy!

Tego raczej nikt się nie spodziewał. W południe AS Roma poinformowała, iż Paulo Fonseca nie będzie szkoleniowcem zespołu od sezonu 2021/2022. Jak się okazuje, rzymski klub miał już przygotowanego następcę. Jest nim… Jose Mourinho. Portugalczyk podpisał kontrakt do 2024 roku.

Wyniki Romy w obecnym sezonie Serie A są bardzo przeciętne. Wystarczy powiedzieć, że klub ze stolicy Włoch zajmuje siódme miejsce w tabeli i nie ma już praktycznie żadnych szans na poprawę lokaty. Co więcej, rzymski zespół musi bacznie obserwować poczynania Sassuolo, które z pewnością może powalczyć o siódmą pozycję.

Lepiej wyglądają wyniki Romy w europejskich pucharach, gdyż zespół Fonseki dotarł do półfinału Ligi Europy. Problem w tym, że kwestia awansu do decydującego spotkania jest już rozstrzygnięta po pierwszym meczu półfinałowym meczu, gdyż Manchester United wygrał z włoską ekipa aż 6:2.

Jose Mourinho zostanie nowym trenerem

Nie zaskakuje zatem chęć zmiany trenera. W szczególności, że faworytem w wyścigu o rolę szkoleniowca był Maurizio Sarri. Gdy wydawało się, że Włoch przejmie zespół, Roma wydawał komunikat, iż drużynę poprowadzi od przyszłego sezonu Jose Mourinho.

Portugalczyk podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku.

Komentarze

komentarzy