Oficjalnie: Kai Havertz został zawodnikiem Chelsea!

Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, która drużyna zostanie okrzyknięta zwycięzcą letniego okna transferowego. Na papierze, wzmocnienia Chelsea wyglądają genialnie. Do Timo Wernera, Hakima Ziyecha, Bena Chilwella, Thiago Silvy oraz Malanga Sarra dołączył Kai Havertz. Gracz Bayeru Leverkusen kosztował Chelsea 62 miliony funtów.

Bardzo długo przedstawiciele londyńskiej ekipy negocjowali transfer 21-latka.  Havertz już na początku okna zadeklarował, iż chce zmienić zespół. Niewiele topowych drużyn była jednak w stanie spełnić wymagania „Aptekarzy”. W wyniku kilku sprzedaży oraz bana transferowego, Chelsea ma dużo środków, które może poświęcić na wzmocnienia. Część z nich „The Blues” przeznaczyli na przeprowadzkę Havertza.

Kai Havertz zawodnikiem Chelsea

W piątkowy wieczór Chelsea potwierdziła transfer Kaia Havertza. Jak informował m.in. Matt Law, londyński klub zapłacił Bayerowi 62 miliony funtów. Kwota może wzrosnąć do 70 milionów funtów, jeżeli zostaną spełnione wszystkie bonusy. Mimo to, Kai Havertz nie zostanie najdroższym transferem Chelsea w historii.

Przedstawicielom londyńskiej ekipy udało się wynegocjować znacznie lepsze warunki. Początkowo Bayer oczekiwał łącznie 100 milionów euro. Wygląda na to, że niemiecki zespół otrzyma o 20 milionów mniej.