Oficjalnie: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa!

Potwierdziły się doniesienia mediów. Kosta Runjaić został szkoleniowcem Legii Warszawa. Niemiecki trener związał się z zespołem do końca sezonu 2023/2024.

Przez pięć ostatnich lat Kosta Runjaić był szkoleniowcem Pogoni. 50-latek zbudował w szczecińskiej ekipie bardzo ciekawy projekt. Wystarczy powiedzieć, że w niedawno zakończonej kampanii Pogoń walczyła o mistrzostwo kraju, tracąc ostatecznie dziewięć punktów do lidera.

Od dłuższego czasu spekulowano, iż Runjaić zostanie trenerem Legii.

Runjaić rozpoczyna pracę w Legii

Potwierdzenie tej informacji pojawiło się w poniedziałkowe popołudnie. Kosta Runjaić podpisał kontrakt do końca sezonu 2023/2024.

W takich słowach o wyborze trenera wypowiedział się Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa – Wybór nowego trenera to jedno z najważniejszych zadań, jakie miałem do zrealizowania w pierwszych miesiącach pracy w roli dyrektora sportowego Legii Warszawa. Decyzja o zatrudnieniu Kosty Runjaicia była odpowiednio analizowana i poprzedzona uważną analizą kandydatów, opartą na moich kryteriach. Poznaliśmy jego warsztat trenerski, metodologię pracy i wymagania wobec zawodników, ale też jego plan na rozwój drużyny. Decyzja miała więc charakter racjonalny, a nie emocjonalny. Wraz z działem sportu stworzymy mu jak najlepsze warunki do przygotowania zespołu. Teraz wraz z trenerem oraz całym działem sportowym dołożymy wszelkich starań, aby wyprowadzić drużynę z kryzysu, który nas dosięgnął. Życzę Koście wielu sukcesów przy Łazienkowskiej.

Komentarze

komentarzy