Oficjalnie: Martin Odegaard został zawodnikiem Arsenalu!

Po serii dobrych wyników Arsenal może powoli myśleć o walce w kontekście załapania się do europejskich pucharów. Przynajmniej tych mniej prestiżowych. Z tego też powodu „Kanonierzy” dokonali bardzo ważnego wzmocnienia. Piłkarzem londyńskiej ekipy został Martin Odegaard. Norweg będzie reprezentować barwy ekipy z Premier League do końca obecnego sezonu.

Martin Odegaard zaliczył bardzo udany sezon 2019/2020 na wypożyczeniu w Realu Sociedad. Nic dziwnego, że „Królewscy” podjęli decyzję, by norweski piłkarz został w madryckim zespole na kampanię 2020/2021. 22-latek nie mógł jednak przekonać do siebie Zidane’a, rozgrywając 7 spotkań w LaLiga i spędzając na murawie raptem 230 minut.

Odegaard wypożyczony do Arsenalu

Norweg rozważał zmianę klubu na drugą część rozgrywek. Do pewnego momentu faworytem był Real Sociedad, gdzie Odegaard radził sobie bardzo dobrze. Po 22-latka zgłosił się jednak Arsenal, który przekonał ofensywnego zawodnika do wyboru londyńskiej opcji. W środę Martin Odegaard został zaprezentowany jako nowy gracz „Kanonierów”.