Oficjalnie: Paul Pogba odchodzi z Manchesteru United

Paul Pogba nie przedłuży swojego kontraktu z Manchesterem United. Klub z Old Trafford oficjalnie poinformował, iż Francuz nie będzie zawodnikiem „Czerwonych Diabłów” od 1 lipca 2022 roku.

Pogba trafił ponownie na Old Trafford w 2016 roku. Manchester United zapłacił wtedy Juventusowi za francuskiego zawodnika 105 milionów euro. Najlepsze sezony 29-latka w Premier League przypadają na kampanie 2017/2018 oraz 2018/2019. W tych drugich rozgrywkach Paul Pogba miał udział aż przy 22 bramkach, strzelając 13 goli oraz zaliczając 9 asyst.

Pogba odchodzi z Manchesteru United

W środowe popołudnie Manchester United poinformował, iż kontrakt Paula Pogby nie zostanie przedłużony. W związku z tym, iż umowa środkowego pomocnika obowiązuje tylko do końca tego miesiąca, Francuz odchodzi z klubu na zasadzie wolnego transferu.

Kierunek Juventus?

Wiele wskazuje na to, że Paul Pogba ponownie trafi do Turynu. Tym samym może dojść do sytuacji, w której ekipa „Starej Damy” pozyskała Francuza w 2012 roku z Manchesteru United na zasadzie wolnego transferu, następnie sprzedała piłkarza do ekipy z Old Trafford za 105 milionów euro, by ponownie ściągnąć go „za darmo”.

Komentarze

komentarzy