Oficjalnie: Paulo Sousa selekcjonerem reprezentacji Polski!

Potwierdziły się doniesienia mediów. Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Tę informację ujawnił Zbigniew Boniek w trakcie specjalnej konferencji prasowej.

Dość długo trwały spekulacje na temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Zbigniew Boniek chciał zachować wybór w tajemnicy. Prezesowi PZPN prawie ta sztuka się udała. Wpadkę zaliczył jednak agent Paulo Sousy, który na swoim Instagramie potwierdził, iż jest w Warszawie. Wszystko układało się zatem w jedną całość.

Paulo Sousa selekcjonerem reprezentacji Polski

Skoro informacja obiegła media, to przedłużanie z ogłoszeniem nowego selekcjonera wydawało się bezsensowne. Dlatego też Zbigniew Boniek poinformował, iż kadrę przejmie Paulo Sousa. Portugalczyk w trakcie swojej trenerskiej kariery prowadził takie ekipy jak QPR, Swansea City, Leicester City, FC Basel czy Fiorentinę. Ostatnim zespołem 50-latka w CV jest Bordeaux. Z francuską ekipą Paulo Sousa pożegnał się w sierpniu ubiegłego roku.

Portugalczyk ma na swoim koncie mistrzostwo Szwajcarii zdobyte z FC Basel, a także triumf w lidze izraelskiej z Maccabi Tel Aviv.