Oficjalnie: Philippe Coutinho zawodnikiem Aston Villi!

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho

Mamy sporą niespodziankę na rynku transferowym. Do końca sezonu 2021/2022 zawodnikiem Aston Villi będzie Philippe Coutinho. Brazylijczyk trafił do klubu z Birmingham na zasadzie wypożyczenia i rozpocznie współpracę ze swoim byłym kolegom z drużyny – Stevenem Gerrardem.

Zupełnie inaczej miała wyglądać przygoda Philippe Coutinho w Barcelonie. Przez wiele ostatnich miesięcy Brazylijczyk stanowił spory problem dla ekipy z Camp Nou. Hiszpański klub szukał dla 29-latka nowego zespołu. Definitywna przeprowadzka nie wchodziła za bardzo w grę, gdyż Coutinho ma spore wynagrodzenie, więc pokrycie pensji i kwoty transferu przy tak niepewnym rynku wydawało się niemożliwe.

Coutinho trafia do Aston Villi

Ostatecznie Philippe Coutinho trafił na wypożyczenie do Aston Villi, gdzie będzie grać przynajmniej do końca sezonu 2021/2022. Jak poinformowała bowiem Barcelona, klub z Birmingham ma opcję wykupu. Nie jest ona obowiązkowa.

Spory wpływ na przeprowadzkę Coutinho do Aston Villi miał z pewnością fakt, iż trenerem tego zespołu jest Steven Gerrard – były kolega Brazylijczyka z drużyny. Obaj grali swego czasu w Liverpoolu.

Komentarze

komentarzy