Oficjalnie: Pierre-Emerick Aubameyang zawodnikiem Barcelony!

Barcelona sfinalizowała ostatni zimowy transfer. Zawodnikiem „Dumy Katalonii” został Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk podpisał kontrakt do 2025 roku, choć w umowie zawarto specjalną klauzulę, która może skrócić kontrakt. 

W połowie grudnia Pierre-Emerick Aubameyang po raz kolejny podpadł w Arsenalu. Tym razem Mikel Arteta powiedział dość. Gabończyk został odsunięty od kadry i nie rozegrał żadnego meczu do ostatniego dnia stycznia. W związku z takim obrotem spraw, 32-latek musiał szukać nowego klubu. Pojawiło się kilka możliwości, w tym także przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej.

Pierre-Emerick Aubameyang zawodnikiem Barcelony

Gdy pod koniec zimowego okna do Gabończyka zgłosiła się Barcelona, Pierre-Emerick Aubameyang zaczął bardzo naciskać na ten transfer. 32-latek pojawił się nawet w hiszpańskim mieście bez ustalenia tego z klubami. Ostatecznie „Duma Katalonii” załatwiła wszystkie formalności i zdołała zakontraktować 32-latka.

Aubameyang podpisał kontrakt do 2025 roku. W umowie zawarto jednak porozumienie, które pozwala zerwać kontrakt w 2023 roku.

Komentarze

komentarzy