Oficjalnie: Sergio Aguero kończy piłkarską karierę!

Potwierdziły się doniesienia mediów. Na specjalnej konferencji prasowej Sergio Aguero poinformował, iż podjął decyzję o zakończeniu kariery. Wpływ na ten ruch miały problemy zdrowotne Argentyńczyka.

Ostatnie miesiące nie były dla Sergio Aguero łatwe. W trakcie sezonu 2020/2021, 33-latek rozegrał raptem kilkaset minut w Premier League. Był to efekt kontuzji z jakimi zmagał się napastnik. Po wielu latach gry dla Manchesteru City, Sergio Aguero pożegnał się z angielskim klubem i podpisał kontrakt z Barceloną. W szeregach „Dumy Katalonii” argentyński napastnik zadebiutował w meczu z Valencią. 33-latek zdołał zdobyć jedną bramkę. Miała ona miejsce w trakcie El Clasico.

Sergio Aguero zakończył piłkarską karierę

Podczas rywalizacji z Alaves, Sergio Aguero zgłosił ból w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem. Badania wykazały, iż Argentyńczyk zmaga się z chorobą serca. Media sugerowały, że Aguero zostanie zmuszony do zakończenia piłkarskiej kariery.

Doniesienia okazały się prawdziwe. Na specjalnej konferencji prasowej, Sergio Aguero poinformował o zakończeniu kariery. W trakcie swojej przygody z piłką, 33-latek występował w Club Atletico Independiente, Atletico Madryt, Manchesterze City oraz Barcelonie. Najwięcej meczów Aguero zaliczył dla „The Citizens”, rozgrywając 390 spotkań i zdobywając 260 bramek.