Oficjalnie: Superliga stała się faktem!

Tego z pewnością nikt się nie spodziewał. W niedzielny, bardzo późny wieczór pojawił się w mediach niezwykle istotny komunikat, który może zrewolucjonizować futbol na najwyższym poziomie. Wystartowała bowiem Superliga. Udział w tych prestiżowych rozgrywkach potwierdziło już dwanaście ekip.

Początkowo nikt nie brał na poważnie doniesień o komunikacie, jaki miał pojawić się w niedzielny wieczór. Według m.in. New York Times, czołowe europejskie kluby miały poinformować, iż wejdą w skład nowo powstałej Superligi. Jak się okazuje, ten scenariusz stał się faktem.

Wystartowała Superliga

Dwanaście topowych europejskich klubów wystosowało komunikat w sprawie dołączenia do European Super League. Rolę przewodniczącego tych rozgrywek będzie pełnić Florentino Perez (Real Madryt). Z kolei funkcje wiceprzewodniczących należeć będą do: Andrea Agnelli (Juventus) oraz Joel Glazer (Manchester United).

W skład drużyn, które już potwierdziły udział w Superlidze, wchodzą: AC Milan, Arsenal, Atletico, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham.