Oficjalnie: Thiago Silva został zawodnikiem Chelsea!

Jak na razie, bohaterem letniego okna transferowego jest Chelsea. Londyński zespół zasilił swoją drużynę już pięcioma zawodnikami. Ostatnim wzmocnieniem klubu jest Thiago Silva. Brazylijski defensor podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.

W porównaniu z wieloma innymi ekipami, Chelsea może sobie pozwolić na spore wydatki. Brak wzmocnień w dwóch ostatnich okienkach, a także sprzedaż takich piłkarzy, jak Eden Hazard oraz Alvaro Morata sprawiają, iż zespół „The Blues” jest nieco beneficjentem aktualnej sytuacji na rynku piłkarskim.

Thiago Silva piłkarzem Chelsea

Po transferach Hakima Ziyecha, Timo Wernera, Bena Chilwella oraz Malanga Sarra, nowym graczem Chelsea został Thiago Silva. Brazylijczyk, podobnie jak Sarr, dołączył do zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Jak poinformował klub, były gracz PSG podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy. Według doniesień mediów, zarówno Silva, jak i Chelsea mogą zdecydować się na skorzystanie z tego zapisu.

To nie koniec?

Wszystko wskazuje na to, że Silva nie kończy wzmocnień „The Blues”. Kai Havertz jest aktualnie głównym celem londyńskiego zespołu. Z informacji Fabrizio Romano wynika, iż kwota tego transferu została ustalona.

Komentarze

komentarzy