Oficjalnie: Wayne Rooney zostaje na ławce trenerskiej Derby County

Po tym jak Phillip Cocu pożegnał się z posadą trenera Derby County, obowiązki pierwszego szkoleniowca przejął Wayne Rooney. Zespół z Championship pod wodzą legendarnego piłkarza Manchesteru United radzi sobie bardzo dobrze. Z tego też powodu, 35-latek otrzymał propozycję przejęcia roli stałego trenera, kończąc tym samym przygodę z piłką.

W połowie grudnia Phillip Cocu stracił posadę w Derby County. Zespół „The Rams” pod wodzą holenderskiego szkoleniowca spisywał się poniżej oczekiwań, dlatego z obawy przed spadkiem, zarząd klubu podjął decyzję o zwolnieniu trenera. Funkcję tymczasowego szkoleniowca otrzymał Wayne Rooney, który miał prowadzić zespół do momentu, aż nie znajdzie się odpowiedni kandydat.

Rooney zostaje stałym trenerem

Pod wodzą 35-latka, piłkarze Derby County poprawili wynik. Anglik zdał sobie sprawę, iż nie może dzielić funkcji trenera i piłkarza, dlatego od końcówki listopada nie pojawił się na murawie. Ostatecznie 35-latek kończy piłkarską karierę. Rooney otrzymał bowiem posadę stałego trenera w Derby County.

Rooney podpisał kontrakt do końca sezonu 2022/2023. W takich słowach Wayne Rooney skomentował swoją decyzję – Kiedy wróciłem do Wielkiej Brytanii byłem niezwykle zdumiony potencjałem Derby County. Stadion, ośrodek treningowy, umiejętności piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Od razu wiedziałem, że Derby County to miejsce dla mnie. 

Komentarze

komentarzy