Oficjalnie: Xavi Hernandez zostanie nowym trenerem Barcelony!

Potwierdziły się doniesienia hiszpańskich mediów. Nowym trenerem Barcelony zostanie Xavi Hernandez. 41-latek do tej pory prowadził jeden klub. Mowa o ekipie Al-Sadd SC z Kataru. Praca w Barcelonie będzie zatem pierwszym wyzwaniem Hiszpana w Europie.

Xavi Hernandez to legenda Barcelony. 41-latek zaliczył 767 spotkaniach w barwach ekipy z Camp Nou, zdobywając 85 bramek oraz notując 185 asyst. W 2015 roku Hiszpan zdecydował się na przeprowadzkę do Al-Sadd SC, gdzie po zakończeniu kariery został trenerem katarskiego klubu.

Xavi Hernandez trenerem Barcelony

Przez dwa lata ekipa Al-Sadd SC radziła sobie pod wodzą 41-latka bardzo dobrze. Mowa m.in. o mistrzostwie Kataru, dwóch triumfach w Qatari League Cup czy wygranej w Emir of Qatar Cup. Trudno jednak porównywać zmagania w lidze katarskiej z rywalizacją w Europie. W szczególności, że mówimy o LaLiga. Barcelona wierzy jednak w Xaviego. Hiszpan przejmuje zespół w trudnym momencie.

Dotychczasowy zespół Xaviego – Al-Sadd SC poinformował w piątkowe południe, iż zarząd zgodził się na przenosiny hiszpańskiego szkoleniowca do Barcelony po zapłaceniu odpowiedniej kwoty. Dodatkowo oba kluby uzgodniły współpracę w przyszłości.

Komentarze

komentarzy