Oficjalnie: Zmiana miast gospodarzy na Euro 2020. Polska zagra na innych stadionach!

Choć do Euro 2020 pozostało już raptem niecałe dwa miesiące, to nadal pod znakiem zapytania stały niektóre kwestie związane z tą imprezą. Jedna, dość istotna, to ostateczna lista miast gospodarzy. W piątek poznaliśmy dwie istotne zmiany, które bezpośrednio dotyczą reprezentacji Polski. Dublin oraz Bilbao straciły role gospodarzy na rzecz Sewilli i Sankt Petersburga.

Czternastego czerwca reprezentacja Polski rozpocznie swoją przygodę z Euro 2020 od meczu ze Słowacją. Początkowo obie kadry miały zmierzyć się w Dublinie. Stolica Irlandii nie zdołała jednak dać gwarancji UEFIE w kontekście liczby kibiców na stadionach, dlatego straciła rolę gospodarza na rzecz Sankt Petersburga, gdzie rozegramy dwa mecze (także ze Szwecją). Tę informację potwierdził już Zbigniew Boniek za pośrednictwem Twittera.

Drugi miastem, gdzie zamelduje się kadra Paulo Sousy jest Sewilla. Tutaj w kontekście odległości od dwóch lokalizacji nie ma już tak dużej różnicy, gdyż mowa o miastach z tego samego kraju. Początkowo „Biało-Czerwoni” mieli grać na obiekcie w Bilbao.

Długa podróż

Biorąc pod uwagę zmiany, od razu rzuca się w oczy rewolucja logistyczna. Dodatkowo z pewnością naszym piłkarzom nie pomoże fakt, iż w ciągu kilku dniu odbędą podróż z Sankt Petersburga do Sewilli, a następnie powrócą do rosyjskiego miasta z Hiszpanii.

Komentarze

komentarzy