Ogromna podwyżka dla Davida de Gei. Hiszpan najlepiej zarabiającym piłkarzem w Premier League?

Cały czas ważą się losy Davida de Gei. Hiszpan nie podpisał jeszcze nowego kontraktu, choć wcześniejsze doniesienia mediów sugerowały, że porozumienie jest bliskie. W ostatnim czasie pojawiły się jednak niezgodności obu stron odnośnie zarobków bramkarza. Jak informuje „The Times”, zarząd Manchesteru United opanował sytuację i zaproponował 28-latkowi niesamowite zarobki. 

Kontrakt piłkarza jest ważny z „Czerwonymi Diabłami” do końca czerwca 2020 roku. Klub z Old Trafford w zeszłym roku skorzystał z możliwości automatycznego przedłużenia umowy o jeden sezon. Taki ruch dał kibicom i mediom jasny cel. Zarząd zespołu nie uzgodnił warunków z zawodnikiem, dlatego potrzebuje więcej czasu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Temat przedłużenia kontraktu Hiszpana jest ostatnio bardzo głośny. David de Gea ma bowiem pewne wymagania, które klub musi spełnić. Chodzi przede wszystkim o znaczną poprawę zarobków. Bramkarz Manchesteru zdaje sobie sprawę, jak ważnym ogniwem jest dla zespołu. Idealnie obrazuje to chociażby starcie „Czerwonych Diabłów” na Wembley z Tottenhamem. 28-latek w meczu z „Kogutami” praktycznie wybronił swojej ekipie spotkanie.

Oczywiście klub chce zatrzymać bramkarza i wydaje się, że zrobi to za wszelką cenę. Jak informuje „The Times”, Manchester United planuje przygotować umowę, która będzie obowiązywać przez pięć lat, a przez ten czas, David de Gea zarobi 90 milionów funtów. Biorąc pod uwagę wynagrodzenie podstawowe, byłaby to największa suma zarobków w Premier League. Hiszpan przegoniłby tym samym Sancheza i Oezila.

Biorąc pod uwagę fakt, że bramkarz w ostatnim czasie jest raczej zadowolony ze swojego pobytu na Old Trafford, takie warunki powinny przekonać zawodnika do podpisania umowy. Tylko i wyłącznie astronomiczne żądania agenta piłkarza zmieniłyby aktualną atmosferę odnośnie przedłużenia kontraktu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy