Ogromne problemy Derby County. Wayne Rooney może nie wystawić zespołu?!

Przed wielkim wyzwaniem stoi zarząd Derby County, a także sztab szkoleniowy klubu z Championship. W wyniku braku złożenia rachunku finansowego z poprzednich lat, przed „The Rams” stanęło widmo zakazu transferowego. Ostatecznie zespół Derby County może dokonywać określonych wzmocnień, jednakże na ten moment, klub ma z tym problem. O sytuacji zespołu wypowiedział się Wayne Rooney.

Rzutem na taśmę piłkarze Derby County zagwarantowali sobie utrzymanie w Championship, notując remis w rywalizacji z Sheffield Wednesday. Nowa kampania nie zapowiada poprawy wyników sportowych. Wszystko za sprawą trudnej sytuacji kadrowej klubu.

Brak wzmocnień

Szkoleniowiec Derby County – Wayne Rooney wyznał w rozmowie z mediami, iż może mieć problem z wystawieniem zespołu na nowy sezon Championship – Jeśli mam być szczery, wielu trenerów w mojej sytuacji zdecydowałoby się na odejście. To dla mnie wyzwanie, jestem fighterem. Derby dało mi szansę, więc zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc drużynie w przejściu przez ten trudny okres. 

Jeśli jednak nie sprowadzimy zawodników w najbliższych dwóch tygodniach, to nie wiem, czy wystawię drużynę na nowy sezon. Nie mamy podpisanego z klubem ani jednego środkowego obrońcy, jest dwóch bardzo młodych graczy z U-23 i U-18. Byłoby niemożliwe, żebym wystawił drużynę – oznajmił Rooney.

W sobotę piłkarze Derby County rywalizowali w meczu towarzyskim z Salford City. W kadarze „The Rams” znaleźli się m.in. Tom Carroll, Phil Jagielka, Sone Aluko, Ravel Morrison, Andre Wisdom, Ryan Allsop, Richard Stearman i Sam Baldock. Wszyscy wymienieni gracze to wolni zawodnicy, którzy czekają na propozycje kontraktowe.

Komentarze

komentarzy