Ole Gunnar Solskjaer nie jest już trenerem Manchesteru!

Manchester United poinformował w oficjalnym klubowym oświadczeniu, że Ole Gunnar Solskjaer nie będzie już dłużej trenerem pierwszej drużyny. Posada Norwega od dawna wisiała już na włosku, a czarę goryczy przelała ostatnia ligowa porażka Czerwonych Diabłów.

Wielkie nadzieje i kolejne rozczarowania

Ligowe rozgrywki w Anglii nie wkroczyły jeszcze choćby na półmetek, ale Manchester zdążył już mocno zniwelować swoje szansę na włączenie się do walki o mistrzostwo. Przed sezonem do klubu wrócił Cristiano Ronaldo, a na Old Trafford trafili jeszcze Jadon Sancho oraz Rafael Varane.

Wzmocniony Manchester miał rywalizować o najwyższe lokaty w Premier League, ale po udanym początku sezonu wyniki zespołu prowadzonego przez Solskjaera były coraz bardziej rozczarowujące. Manchester po 12. kolejkach ma już na koncie 5 porażek, w tym bolesne 0:5 z Liverpoolem oraz 0:2 w derbach z Manchesterem City na Old Trafford.

Czarę goryczy przelała sobotnia wyjazdowa porażka United z Watfordem 4:1. W oficjalnym komunikacie w niedzielę przekazano, że Ole Gunnar Solskjaer nie będzie dłużej trenerem pierwszej drużyny.

Ole zawsze będzie legendą Manchesteru United i żałujemy, że podjęliśmy tę trudną decyzję. Chociaż ostatnie tygodnie były rozczarowujące, nie powinny one przesłaniać całej pracy, jaką wykonał on w ciągu ostatnich trzech lat, aby odbudować fundamenty długoterminowego sukcesu – można przeczytać w klubowym oświadczeniu.

Zgodnie z jego treścią, obowiązki pierwszego trenera Manchesteru w najbliższych meczach przejmie Michael Carrick.

Komentarze

komentarzy