Osiem gwiazdek w siedzibie Lecha. Rzecznik klubu skomentował sprawę

W poniedziałek Lech Poznań zaprezentował specjalny materiał wideo, który pokazuje pracę kierownika drużyny Lecha Poznań – Mariusza Skrzypczaka w trakcie dnia meczowego. Ponad dwudziestominutowy film zapewne przeszedłby bez większego echa, gdyby nie fragment, który został ukazany w materiale. Mowa o kartce, jaka wisiała na drzwiach skautingu. 

Lech cały czas ma problem z ustabilizowaniem formy. W ostatniej kolejce zespół z Poznania przegrał na własnym obiekcie z Jagiellonią Białystok 2:3, choć gospodarze prowadzili 2:1 i grali z przewagą jednego zawodnika. Podczas tego meczu, klub stworzył specjalny materiał, który ukazywał dzień meczowy w oczach kierownika klubu – Mariusza Skrzypczaka.

Osiem gwiazdek na drzwiach skautingu

W pewnym momencie [przy. red. dokładnie w minucie 8:40] tego wideo można zobaczyć specjalną kartkę na drzwiach skautingu, na której widnieje osiem gwiazdek, czyli symbol sprzeciwiający się obecnej władzy.

Być może cała sprawa przeszłaby bez większego echa, gdyby nie fakt, iż temat poruszyło TVP 3 Poznań, oczekując na komentarza klubu. Oświadczenie przedstawił Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha Poznań.

W komunikacie możemy przeczytać, iż klub nie angażuje się politycznie, a siedziba Lecha Poznań nie jest miejscem do publicznego demonstrowania. Można zatem przypuszczać, że kartka zniknęła z drzwi skautingu.

Komentarze

komentarzy