Ousmane Dembele musi podjąć decyzję. Francuz odejdzie z Barcelony?

Barcelona traci cierpliwość do Dembele. Przypomnijmy, iż kontrakt francuskiego zawodnika obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu. Oznacza to, iż gracz może już teraz negocjować z innymi klubami w sprawie przyszłej umowy. Brak zdecydowania 24-latka nie podoba się zarządowi „Dumy Katalonii”. Sprawę skomentował również Xavi. Trener Barcelony jasno zakomunikował, że Dembele musi już teraz podjąć decyzję.

Od początku negocjacji zarząd klubu wyrażał chęć przedłużenia umowy Dembele. Problem w tym, iż 24-latek postawił zaporowe warunki, których zespół z Camp Nou po prostu nie może spełnić. Sprawa wydaje się zatem prosta. Albo Ousmane zmniejszy oczekiwania, albo pożegna się z hiszpańskim klubem.

Dembele musi podjąć decyzję

Barcelona jest sfrustrowana brakiem postępy sprawy Francuza. O całej sytuacji wypowiedział się Xavi. Szkoleniowiec „Duma Katalonii” dał jasno do zrozumienia, iż klub musi już teraz podjąć ostateczną decyzję w kwestii nowego kontraktu Dembele.

Jeśli Francuz nie przyjmie ostatecznej oferty Barcelony, to 24-latek opuści klub w styczniowym oknie transferowym. Pozostaje pytanie na jakich zasadach. Z pewnością niewiele klubów wyrazi chęć kupna zawodnika, skoro za kilka miesięcy będzie dostępny „za darmo”.