Ousmane Dembele nie składa broni. Świetne wejścia z ławki młodego zawodnika!

Miał być wielką gwiazdą „Dumy Katalonii”, jak na razie jest określany niewypałem transferowym. Ousmane Dembele zaliczył niełatwy start w Barcelonie. Francuz od kilku tygodni jest wręcz wyrzucany z klubu przez hiszpańskie media. Patrząc jednak na ostatnie występy zawodnika, być może nie warto tak szybko skreślać młodego piłkarza.

Tuż po „El Clasico” jedno z hiszpańskich źródeł (RAC1) poinformowało o planach Barcelony w kwestii przyszłości Ousmane’a Dembele. Według katalońskiego radia, przedstawiciele klubu mieli zakomunikować zawodnikowi, by ten nie odrzucał ewentualnych ofert, które pojawiłby się w trakcie styczniowego okna transferowego. Takie stanowisko zarządu wynika m.in. z podejścia samego zawodnika do zespołu. Ousmane Dembele miał bowiem spóźnić się na zbiórkę drużyny przed ostatnim meczem w Lidze Mistrzów przeciwko Interowi. Z powodu takiej postawy, Francuz nie rozegrał nawet minuty.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

W rywalizacji z Realem, Dembele znowu zasiadł na ławce rezerwowych. Ernesto Valverde postanowił jednak dać szansę młodemu piłkarzowi, wpuszczając go na murawę w 74. minucie spotkania, kiedy to „Duma Katalonii” wygrywała już 3-1. Choć Francuz był rozegrał zaledwie kwadrans, młody zawodnik Barcy popisał się świetną asystą przy golu Arturo Vidala.

Błysk talentu Ousmane’a zagwarantował mu grę od pierwszych minut w rywalizacji 1/16 finału Pucharu Króla. Również i w tym spotkaniu Dembele zakończył mecz z indywidualną statystyką. To właśnie były piłkarz Borussii asystował przy trafieniu Lengleta w ostatnich minutach spotkania.

Najistotniejszą rolę odegrał Francuz w sobotnim meczu przeciwko Vallecano. „Duma Katalonii” była niekwestionowanym faworytem tej rywalizacji, jednakże to gospodarze do 87. minuty spotkania, prowadzili w meczu 2-1. W tym fragmencie gry do głosu doszli mistrzowie Hiszpanii, a wiarę na zdobycie trzech punktów obudził sam Ousmane, który po podaniu Gerarda Pique trafił do siatki rywali.

Barcelona ostatecznie wygrała spotkanie 3-2, doliczając do swojego konta kolejne ważne trzy punkty. Niewątpliwie kluczową postacią w ostatnich spotkaniach Katalończyków stał się Dembele.