Ousmane Dembele nie zagra przez sześć miesięcy. Barcelona ruszy po transfer!

Do końca sezonu Ousmane Dembele nie pomoże Barcelonie na murawie. Francuz zerwał ścięgno w prawym udzie. Uraz zawodnika wymagał operacji. Po pomyślnie przeprowadzonym zabiegu, klub za pośrednictwem swoich mediów poinformował o czasie rekonwalescencji. Termin powrotu Dembele powoduje, iż „Duma Katalonii” może dokonać wzmocnienia.

Kontuzja Dembele zbiegła się w czasie z problemami zdrowotnymi Luisa Suareza. Obaj gracze nie pojawią się przez najbliższe miesiące na murawie. W przypadku Ousmane’a, przerwa jest dłuższa, gdyż wynosi pół roku. O terminie powrotu poinformowała we wtorek Barcelona w specjalnym komunikacie.

Co to oznacza? Zespół z Camp Nou będzie mógł zrealizować tzw. transfer medyczny. Przepisy RFEF pozwalają drużynie wzmocnić skład, jeżeli dany zawodnik jest niedostępny dla trenera przez minimum pięć miesięcy. Klub musi jednak spełnić pewien warunek. Nowy zawodnik nie może występować w drużynie, która nie znajduje się w Hiszpanii. Oczywiście ekipę może także wzmocnić wolny piłkarz.

Według ostatnich doniesień mediów, Dembele zastąpi w Barcelonie Willian Jose. Jak informuje TVE, „Duma Katalonii” doszła do porozumienia z Realem Sociedad w kontekście kwoty transakcji. Mistrz Hiszpanii ma zapłacić za napastnika około 35 milionów euro.

Komentarze

komentarzy