Patrick Vieira zwolniony z OGC Nice!

Po ponad dwóch latach pracy w OGC Nice, Patrick Vieira pożegnał się z francuskim zespołem. W wyniku serii rozczarowujących rezultatów, 44-latek został zwolniony z funkcji trenera. 

Patrick Vieira przejął ekipę z Ligue 1 w lipcu 2018 roku. Francuz przed podjęciem pracy w OGC Nice miał za sobą dwa lata spędzone w MLS. Vieira prowadził zespół New York City FC. Klub z Nicei był zatem pierwszy poważnym testem Vieiry w Europie. Wcześniej Francuz prowadził ekipy młodzieżowe w Manchesterze City.

Początki w Ligue 1 były dla 44-letniego szkoleniowca całkiem udane. Patrick Vieira notował przyzwoite wyniki, a szczególną uwagę przykuwała postawa defensywy pod okiem Francuza. W trakcie sezonu 2018/2019 zespół OGC Nice stracił tylko 35 goli w ligowych rozgrywkach. Lepszym wynikiem w kontekście tej statystyki mogła pochwalić się jedynie ekipa Lille.

W ubiegłem kampanii, która skończyła się przedwcześnie w wyniku pandemii, zespół Vieiry zajął piąte miejsce w lidze, które zagwarantowało grę w fazie grupowej Ligi Europy. Sympatycy klubu mogli zatem obiecująco spoglądać na sezon 2020/2021.

Seria rozczarowujących wyników

Postawa drużyny w trwającej kampanii pozostawia jednak wiele do życzenia. Bardzo źle gracze OGC Nice spisywali się w ostatnim czasie, przegrywając aż pięć spotkań z rzędu (we wszystkich rozgrywkach). Z tego też powodu, zarząd klubu podjął decyzję, by zakończyć współpracę z Patrickiem Vieirą.

Obowiązki legendy Arsenalu przejął jak na razie Adrien Ursea.

Komentarze

komentarzy