Patrik Schick zmienia klub. Czeski napastnik zostaje w Bundeslidze!

Patrik Schick nadal będzie występować na niemieckich boiskach. 24-latek nie zostaje jednak w RB Lipsk. Piłkarza Romy sprowadza bowiem Bayer Leverkusen, który ustalił z włoskim zespołem kwotę definitywnego transferu.

Po całkiem udanym sezonie 2016/2017, Patrik Schick trafił do rzymskiego klubu za 42 miliony euro. Ogromne pieniądze wydane na czeskiego napastnika nie poszły w parze z wynikami zawodnika. Schick nie mógł odnaleźć się w Romie.

Wypożyczenie do Lipska

Zespół z Serie A poszukiwał odpowiedniego rozwiązania zaistniałej sytuacji. Rozsądną opcją okazało się wypożyczenie piłkarza do Bundesligi. Patrik trafił do Lipska, gdzie spisywał się bardzo dobrze.

W trakcie 22 ligowych występów, Schick zdobył 10 goli oraz zanotował 2 asysty. Przyzwoite statystyki Czecha nie skłoniły jednak ekipy Nagelsmanna do wykupienia snajpera z Romy.

Schick zagra w Bayerze

Wykorzystał to Bayer Leverkusen. Jak twierdzi Gianluca Di Marzio, zespół „Aptekarzy” uzgodnił już kwotę definitywnego transferu. Zespół z Bundesligi zapłaci 26 milionów euro za 24-latka. Cena może wzrosnąć jeżeli spełnione zostaną ustalone bonusy. Dodatkowo, Roma otrzyma procent od przyszłej sprzedaży zawodnika.

Środki na ten transfer Bayer otrzymał nie tylko z tytułu sprzedaży Vollanda do Monaco. Według doniesień mediów, Kai Havertz wkrótce trafi do Chelsea.